یکی از رایج ترین و پر کاربردترین تجهیزات شبکه برای تامین اینترنت شبکه وایرلس (ارسال و دریافت دیتا)، رادیو وایرلس ها هستند. رادیو وایرلس ها از آنتن های بسیار قدرتمندی بهره می برند که باعث پوشش شبکه وسیع و متصل نمودن فضا پیش رو به شبکه بی سیم، می شود. امروزه برند میکروتیک با کسب محبوبیت بین متقاضیان به یکی از معتبر ترین برندها در تجهیزات شبکه و انواع رادیو وایرلس تبدیل شده است.

این برند در کشور ما جایگاه ویژه ای دارد و کیفیت و عملکرد بالا شناخته می شود. محصولات این برند در کشور ما به فراوانی یافت می شود. رادیو وایرلس ها از طریق روتر، به شبکه متصل شده و دیتا را دریافت می کند و با امواج با طول موج مختلف به قصد ارسال می کنند.

انواع رادیو وایرلس

رادیو وایرلس ها با توجه به کاربرد و استفاده، به دو دسته تقسیم می شوند:

·        رادیو وایرلس Indoor

·        رادیو وایرلس Outdoor

دیتا های ارسالی به دو صورت طول موج کوتاه (Outdoor) و طول موج بلند (Indoor) منتقل می شوند. از مشخصه های اصلی یک رادیو وایرلس می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

·        پردازنده، حافظه رم و حافظه فلش

·        لایسنس لول

·        عملکرد سیستم

·        استاندارد و مشخصات شبکه بی سیم

تامین توان (Passive PoE) رادیو وایرلس ها در هر دو دسته بالا از نظر عملکرد، مشخصات فنی و طراحی ظاهری نسبت به هم متفاوت اند. در حالت کلی نسبت به مدل و لایسنس رادیو وایرلس ها به دو نوع تقسیم می شوند است: PTP (نقطه به نقطه) و PTMP (یک نقطه به چند نقطه)

·        اتصال نقطه به نقطه

در این نوع اتصال رادیو سرویس دهنده و سرویس گیرنده مستقیم با هم در ارتباط می باشند.

·        اتصال نقطه به چند نقطه

در این اتصال سرویس دهنده قادر است به چندین سرویس گیرنده دیگر به صورت همزمان در ارتباط می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *